גביע עולמי דקר בנות נוער מעלות

 ילנה ראשונה מימין הצלם שרלי
 

שם חדש שצריך להתחיל לשנן בסיוף האשקלוני והישראלי "ילנה הירש אזרוב"

ילנה רק בת 14 וכבר העפילה לגמר הגביע העולמי לנוער במעלות עד גיל 20.

הגביע העולמי לנוער בנות במעלות אירח 25 סייפות מהצמרת העולמית מחו"ל ו 18 ישראליות אשר ביניהן מספר לא מבוטל של סייפות ברמה העולמית. ילנה, צעירת המשתתפות לה זאת תחרות בינלאומית יחידה בה נטלה חלק בעונה החולפת אז נשרה בסיבוב הראשון, תוצאה אשר בעקבותיה דורגה במקום ה 374 בעולם. לתחרות זאת הגיעה ללא כל יומרות ואף אחד לא ציפה ממנה להרבה רק עם נבין כי במועדונה חברותי לקבוצה אביטל מרניוק, אלופת ישראל בוגרות ואירה לוין מקום שלישי, ושתיהן יחד הרכב ראשון של הנבחרת הלאומית אשר סיימה רביעית בשתי אליפויות העולם לנוער האחרונות, אחריהן יפית גורדצקי ומיכל פרפץ שאינן מצליחות בפחות מרבע גמר בכל גביע עולם בו נותנות חלק ומזנבת בכל אלו טלי סיגין אלופת ישראל עד גיל 15. את ילנה חיבבו בתור הבינימין שבחבורה אולם הישג בגביע עולם עוד לא בא בחשבון בגיל כה צעיר.

אי העפלה מהסיבוב הראשון לילנה לא היה מתקבל בהפתעה. אולם ילנה הצליחה עם 2 ניצחונות להעפיל לשלבים הבאים שהיו הפתעה בפני עצמה, האחד על נדיה קנצ'רסקי בחירת סייפות מכבי ירושלים בת ה19 והשני על אלופת קזחסטאן. השלב הבא הפגיש את ילנה עם אלופת איטליה, הישראלים לא צפו בקרב זה מאחר ופער האיכות הצפוי היה ברור. כאשר הקהל התבשר על התוצאה לא האמינו וביקשו מהכרוז לשוב ולבדוק עם השופט אולי רשם את התוצאה הפוך.

קרב הכניסה לבית הגמר הפגיש את ילנה עם בכירת סייפות אשקלון וישראל אביטל מרניוק. לאביטל רקורד מרשים מדורגת ראשונה בתחרות, אלופת ישראל בוגרות, העפלה לגמר אליפות אירופה לנוער, העפלה לגמר אליפות העולם לנוער, פעמיים מקום רביעי קבוצתי באליפות העולם לנוער ובמשחקי האימון עם חברתה הצעירה במועדון האשקלוני, מעולם לא ניצחה ילנה הצעירה. תוצאות הסיבוב הקודם של ילנה מול האלופה האיטלקית משכו כמה עיניים לצפייה בקרב. בתום הקרב לא היו מחיאות כפיים ותרועות ניצחון הקהל עמד קפוא ולא רק מהקור באולם. לאחר תהליך הפשרה שפשפו עיניים והביטו על לוח התוצאות 15-14 AZAROV HIRSH-MARNIUK  . אם כל זה לא הספיק מתברר כי כל הישראליות האחרות הפסידו בקרבות העלייה לבית הגמר וילנה היא הנציגות הבכירה של הסיוף הישראלית בתחרות. שלמה בוחבוט ראש העיר ארקדי ס. ראש העיר, מבקר העיריה ומנכלה המלווים את התחרות ותומכים בה הצטרפו לאשקלונים בעידודם בקרב הבא של ילנה בכניסה למדליות מול הרוסייה מגדיך אלכסנדרה לה רזומה של 3 מדליות זהב בגביע עולם ומדורגת 4 בעולם. העידוד הישראלי עזר וילנה מובילה עד דקה לסיום 10-14. בשלב זה קפאה האשקלונית הצעירה, התעוררה מחלום והרוסייה הצליחה לנצח ממש על באזר הסיום 14-15.  פתאום זאת שאף אחד לא ספר בתחילת היום היא וכל הקבוצה הישראלית עמדו מאוכזבים עמה ועל ידה על כך שתאלץ להסתפק בגביע הקטן אותו קיבלה מידי דר' אורי שפר, ראש מנהל הספורט.

משחקי הגמר נערכו באודיטוריום היפיפה של היכל התרבות במעלות אשר על אף הקור המקפיא ששרר בצפון הצליח להוציא מביתם כמה עשרות צופים שהגיעו לתחרות.

Comments